logo orginal
rcoo logo

Техничка школа "Нови Београд"
Омладинских бригада 25
11070 Нови Београд
телефон: 011/2164-231

Radovi učenika 4.g.- Modeliranje mašinskih elemenata i konstrukcija - program Proengineer Wildfire

Cimeša Milenko IV3

Masinica za cedjenje - rad na regionalnom takmicenju van Beograda
   

Sklop zidnog sata

1. Čistilica odpadnih voda

2. Koturača

 
3. Mikrometarski zavrtanj

4. Separator

Rasklopljeni sklop separatora

5. Anemometar

6. Dufuzor

 Rastavljen sklop difuzora

7. Klipni mehanizam

8. Klipnjača

Klipnjača rasklopljena

9. Mašinica za mlevenje

Rasklopljena mašinica za mlvenje

10. Mazalica

11. Mehanizam sa konusnim zupčanicima

 12. Motor sa centrifugalnim ventilatorom

13. Nosač alata rendisaljke

14. Otvarač za flaše



15. Reduktor sa pravim zupcima

16. Reduktor sa kosim zupcima

17. Spojnica - rasklopljeni sklop

18. Stega sa trapeznim navojem

19. Ventil sa oprugom

20. Ventil sa ručicom

21. Ventil sa tegom



22. Pneumatski klipni vibrator



23. Jahač vučne žice železnice



24. Šerpa



25. Pumpa za benzin



Rasklopljena pumpa za benzin



26. Hemijski reaktor



27. Ventilator



28.Transporter

29. Kardanski krst



30. Kulisni mehanizam



31. Leptirasti ventil



32. Pneumatski cilindar




33.Pokretni nosač



34. Plinska boca



35. Uredjaj za flaširanje



36. Šolja za belu kafu



37. Alat za prosecanje i probijanje



38. Remenica





39. Sekač cevi



40. Flaša



41. Ručne makaze

42.Merac dubine

43.  Klipovi i radijalne klipnjace zvezdastog motora

Milenković Marko IV2

1. Jahač vučne žice železnice

2. Anemometar

3. Ručica kočnice

4.Difuzor

5.Mazalica

6. Otvarač za flaše

7. Reduktor

8. Stega

9. Ventil sa tegom


10.  Klipni mehanizam



11. Reduktor sa kosim zupcima

12. Pumpa - rasklopljen izgled

14. Spojnica





Veljković Miroslav IV2

1.Ventil sa oprugom



2.Ventil sa tegom



3.Otvarač za flaše



4.Reduktor



5. Mazalica



6. Stega



7. Jahač vučne žice železnice



8. Pumpa

9. Klipni mehanizam




Dragan Pantelić

1.Anemometar



2. Difuzor



3. Ventil sa tegom


 
Miščević Deana i Tošić Mihailo IV3 

Klipni mehanizam

Klipovi i klipnjače zvezdastog motora

 

Rnković Predrag

Separator

Klipni mehanizam

Lukić  i Mijatovic

Mikrofon

 

logo

Ко је на мрежи: 45 гостију и нема пријављених чланова

Актуелна дешавања

РАСПОРЕД ПРИПРЕМНЕ НАСТАВЕ ЗА ПОПРАВНЕ ИСПИТЕ АВГУСТОВСКИ РОК шк. 2016/17.године

 

Математика I 1 -               18 часова – З. Марковић

26.06.2017.         845                      2 часа

27.06.2017.         845                  2 часа

29.06.2017.         845                  2 часа

30.06.2017.         845                  2 часа

03.07.2017.         845                  2 часа

04.07.2017.         845                  2 часа

05.07.2017.         845                  2 часа

06.07.2017.         845                  2 часа

07.07.2017.         845                  2 часа

 

Механика I 1 -                            7 часова – Б. Бојанић

29.06.2017.         1030                   3 часа

30.06.2017.         1030                4 часа

 

Физика   I 2 -                       7 часова- П. Торбица

29.06.2017.         1030              3 часа

30.06.2017.           800               4 часа

 

Физика   I 3 -                      7 часова- П. Торбица

29.06.2017.         1030           3 часа

30.06.2017.             800             4 часа

 

Практична настава   I 4 -  15 часова –мр Д. Радукановић

23.06.2017.         800                      5 часова

26.06.2017.         800                   5 часова

27.06.2017.         800                  5 часова

 

Математика   I 4 -               11 часова-Светлана Митровић

29.06.2017.            800               6 часова

30.06.2017.               800                 5 часова

 

Хемија и машински материјали I4 7 часова–Д.Димеска

26.06.2017.         800                      3 часа

27.06.2017.         1030                4 часа

 

Историја I 4 -                      7 часова - С. Ристић

26.06.2017.         1030                  4 часа

27.06.2017.         800                 3 часа

 

Хемија и технологија материјала I5 - 7 часова–Д.Димеска

26.06.2017.         800                      3 часа

27.06.2017.         1030               4 часа

 

Оптика I 5 -                        7 часова- М. Крњајић

26.06.2017.         1030                  4 часа

27.06.2017.         800                 3 часа

 

Технологија обраде   I 5 -   7 часова - М. Лалић

30.06.2017.         930                    7 часова

                

Отпорност материјала II 1 - 7 часова – С. Јањић Ступар

23.06.2017.                     830           7 часова

 

Физика II 1 -              7 часова – М. Кнежевић

26.06.2017.                     1000          4 часа

27.06.2017.                           1000          3 часа

 

Машински елементи II 1 -      7 часова- Д. Димитров

30.06.2017.                     800             4 часа

03.07.2017.                           800           3 часа

 

Физика II 2 -              7 часова – М. Кнежевић

26.06.2017.                     1000          4 часа

27.06.2017.                           1000          3 часа

 

Машински елементи II 2 -      7 часова- Д. Димитров

30.06.2017.                     800             4 часа

03.07.2017.                           800           3 часа

 

 

 

Географија II 2 -      7 часова – Г. Поповић

04.07.2017.                           800           7 часова

 

Практична настава   II3 - 15 часова – мр Д. Радукановић

23.06.2017.                  8 00                 5 часова

26.06.2017.                  800               5 часова

27.06.2017.                  800              5 часова

 

Физика II 3 -              7 часова – М. Кнежевић

26.06.2017.                   1000             4 часа

27.06.2017.                         1000           3 часа

  

Математика II4 -               15 часова – З. Марковић

26.06.2017.         1030                   3 часа

27.06.2017.         1030                   3 часа

29.06.2017.         1030                   3 часа

30.06.2017.         1030                   3 часа

03.07.2017.         1030                   3 часа

 

Оптика II4 -                   7 часова- М. Крњајић

26.06.2017.         800                  4 часа

27.06.2017.         800               3 часа

 

Математика II5 -         15 часова – З. Марковић

26.06.2017.         1030                   3 часа

27.06.2017.         1030                   3 часа

29.06.2017.         1030                   3 часа

30.06.2017.         1030                   3 часа

03.07.2017.         1030                   3 часа

 

Оптика II5 -                   7 часова- М. Крњајић

26.06.2017.         800                  4 часа

27.06.2017.         800                3 часа

 

Технологија обрадеIII 1   - 11 часова - М. Лалић

03.07.2017.         800                    4 часа

04.07.2017.         1100              3 часа

05.07.2017.         800                4 часа

 

ТермодинамикаIII 1 - 7 часова- Д. Мијушковић

03.07.2017.         1100                   3 часа

04.07.2017.           800                 4 часа

 

Практична наставаIII 2 - 11 часова- др Б. Станојковић

26.06.2017.         800                   6 часова

27.06.2017.           800                  5 часова

 

Технологија обрадеIII 2    - 11 часова - М. Лалић

03.07.2017.         800                     4 часа

04.07.2017.         1100              3 часа

05.07.2017.         800                4 часа

 

Хидраулика и пнеуматикаIII 2 - 7 часова- Д.Мијушковић

03.07.2017.         1100                   3 часа

04.07.2017.          800                  4 часа

 

ТермодинамикаIII 2 -        7 часова- Д. Мијушковић

03.07.2017.         8 00                    4 часа

04.07.2017.           1100                3 часа

 

Машински елементи III 2 -     7 часова - Д. Димитров

03.07.2017.         11 00                    4 часа

04.07.2017.           800                   3 часа

 

 

Математика III 3 -              15 часова – С. Бабић

26.06.2017.         900                   4 часа

27.06.2017.         900                    4 часа

29.06.2017.         800                   3 часа

30.06.2017.         900                   4 часа

 

Хидраулика и пнеуматикаIII 3 - 7 часова- Д.Мијушковић

03.07.2017.         1100                   3 часа

04.07.2017.           800                 4 часа

 

 

Термодинамика и термотехникаIII 3- 7ч.- Д. Мијушковић

03.07.2017.         8 00                    4 часа

04.07.2017.           1100                3 часа

 

Српски језик и књижевност III 4 - 11 часова – Н.Мицић

26.06.2017.          830                   6 часова

27.06.2017.         830                   5 часова

 

Оптика III 4 -         7 часова – М.Крњајић

27.06.2017.         1200                   3 часа

28.06.2017.         1100                 4 часа

 

Математика III 4 -         11 часова – З. Марковић

04.07.2017.         1030                   3часа

05.07.2017.         1030                   3часа

06.07.2017.         1030                   3часа

07.07.2017.         1030                   2часа

 

Математика III 5 -            11 часова – С. Бабић

26.06.2017.         900                   4 часа

27.06.2017.         900                   4 часа

29.06.2017.         800                   3 часа

 

ОптикаIII 5 -      7 часова- М. Кнежевић

27.06.2017.          1200                   3 часа

28.06.2017.         1100                 4 часа

 

Београд, 23.06.2017
Љубиша Јовичић
помоћник директора

FON Hakaton 2017.

logo

FON HAKATON

 

Ako si IT entuzijasta i spreman si da napraviš još jedan korak ka svetlijoj budućnosti, FONIS i Istraživačko – razvojni centar u saradnji sa kompanijom SBB organizuju četvrti po redu FON Hakaton, tradicionalno takmičenje u programiranju za mlade.
Pored Hakatona ove godine takmičari će imati mogućnost da učestvuju na potpuno novom delu projekta pod nazivom
Tech Challenge, gde će imati priliku da prikažu svoju kreativnost i predlože inovacije vezane za poslovanje kompanije partnera.

FON Hakaton će se održati 31. marta i 1. aprila u prostorijama Istraživačko-razvojnog centra Fakulteta organizacionih nauka.
Takmičari će dobiti šansu da u timovima od 3 ili 4 člana, pokažu svoje znanje, ideje i da u roku od 24 časa reše realan problem iz oblasti održivog razvoja.

Prijave za Hakaton i Tech Challenge su po prvi put otvorene za sve mlade od 16 do 26 godina iz Srbije i regiona, i trajaće do 26. marta u ponoć. Učesnici Hakatona će biti odabrani na osnovu popunjene prijave i testa njihovih programerskih veština, a učesnici na delu pod nazivom Tech Challenge samo na osnovu prijave koja se nalazi na sajtu projekta.

FON Hakaton inspiriše srednjoškolce i studente da usavrše svoja znanja i veštine radom na projektu koji direktno utiče na poboljšanje različitih aspekata poslovanja partnera i života ljudi. Učesnici time stiču korisna iskustva koja će im biti od velikog značaja za napredak u karijeri i profesionalno usavršavanje. Projekte koje timovi budu osmislili i realizovali ocenjivaće stručni žiri čije mišljenje i iskustva će takmičarima omogućiti da na pravi način usavrše svoje sposobnosti u budućem radu.

Prezentacija završnih aplikacija timova održaće se 1. aprila u večernjim časovima nakon čega sledi svečana dodela nagrada.
Iskoristite svoju šansu, prijavite se na vreme i steknite jedno nezaboravno iskustvo!

Više informacija o samom takmičenju i prijave za oba dela projekta možete pronaći na sajtu: http://www.hakaton.fonis.rs/.

FON Hakaton,light up your future!


Светосавска академија 2017.година

кликните на слику да би погледали видео материјал

sveti sava 2017.


 

Осмацима од срца

osmacima od srca

 

 

Осмацима од срца


Савети за упис у средњу школу. Припремили чланови драмске секције Техничке школе "Нови Београд" уз стручну помоћ Тијане Совиљ - психолога и Тање Ђоровић - професорке.

 

 

Кликните на слику и погледајте филм!

 


Упис у 2017/2018.годину

Упис у 2017/2018.годину

 

4.7. и 5.7.2017.  од 8-15    I круг

7.7.2017. од 8-15               I I круг

Документа потребна за упис:

1.       Пријава за упис

2.       Оригинално уверење о обављеном завршном испиту, оригинално сведочанство о завршеном основном образовању
          и оригинална сведочанства озавршеном VI, VII и   VIII разреду
3.       Извод из матичне књиге рођених

4.       Лекарско уверење о испуњавању здравствених услова који су прописани за образовни профил за који се конкурише


ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛИ:


Машински техничар за компјутерско конструисање  / 30
Техничар машинске енергетике                                  / 30
Техничар оптике                                                           / 30
Механичар грејне и расхладне технике                      / 30  трогодишње занимање
Механичар оптике                                                        / 30  трогодишње занимање

детаљније на страниси УПИС.


"Покажи свој таленат" 2016.год

pokazi svoj talenat2016
 И ове године, као и претходних пет, уживали смо у програму који су припремили професори и ученици  наше школе на смотри  "Покажи свој таленат". На крају су проглашени победници, али, као и увек, победили су сви: и они који су најбоље певали и играли, и они који су најбоље победили трему, и они који су својим вежбањем, гласом и енергијом унели добре вибрације у живот школе. Ко није био са нама, може да погледа снимак који су урадили наши пријатељи из Српске научне телевизије.
 
 
 
 

Кликните на слику и погледајте филм!