logo orginal
rcoo logo

Техничка школа "Нови Београд"
Омладинских бригада 25
11070 Нови Београд
телефон: 011/2164-231

ТЕМЕ ИЗ ГРАЂАНСКОГ ВАСПИТАЊА ЗА ІІІ РАЗРЕД

1. Уводни час
2. Демократија и демократско одлучивање
3. Грађански живот, политика и власт
4. Ограничена власт
5. Подела власти

6. Појам грађанин / грађанка
7. Грађани / грађанке и поштовање закона (припрема за дебату и дебата)
8. Упознавање са радом локалне власти и самоуправе (посета општини)
9. Грађанско и цивилно друштво
10. Карактеристике цивилног друштва
11. Однос цивилног друштва и државе
12. Грађански активизам за и против (припрема за дебату и дебата)
13. Претпоставке грађанског друштва
14. Људска права 1
15. Људска права 2
16. Грађани моје општине 1
17. Грађани моје општине 2
18. Грађанска иницијатива
19. Грађанска иницијатива - формулисање
20. Грађанска иницијатива - презентација и анализа рада по групама
21. Грађанска иницијатива - формални предлог
22. Скупштина - припрема за заседање
23. Скупштина - заседање
24. Удружење грађана - право на самоорганизовање
25. Удружење грађана - упознавање са радом локалне самоуправе
26. Планирање локалне акције - избор проблема
27. Планирање локалне акције - кораци у планирању
28. Планирање локалне акције - прикупљање података, формулисање проблема, циљева и задатака
29. Планирање локалне акције - план надгледања и оцена успешности
30. Планирање локалне акције - одређивање циљних група, анализа окружења и изградња подршке
31. Планирање локалне акције - осмишљавање поруке и одабир канала комуникације
32. Планирање локалне акције - прикупљање средстава и план активности
33. Планирање локалне акције - припрема за јавну презентацију
34. Планирање локалне акције - јавна презентација у школи
35. Завршни час - Шта носим са собом?

 

social media button generator

logo

Ко је на мрежи: 130 гостију и нема пријављених чланова

Актуелна дешавања

КОНСУЛТАЦИЈЕ ЗА ОКТОБАРСКИ РОК 2017/2018.

ВАНРЕДНИ УЧЕНИЦИ

КОНСУЛТАЦИЈЕ ЗА ОКТОБАРСКИ РОК 2017/2018.

РАЗРЕД ПРЕДМЕТ ДАТУМ / ВРЕМЕ Професор

I

доквалификација за

IV степен

ХЕМИЈА

УТОРАК

03.10.2017.

у 800

2 часа

 

С. Стојановић

 

I и II

доквалификација за

IV степен

БИОЛОГИЈА

ЧЕТВРТАК

05.10.2017.

у 1200

2 часа

 

 

С.Јоксимовић

I

доквалификација за

IV степен

ФИЗИКА

СУБОТА

14.10.2017.

у 1000

2 часа

 

М.Кнежевић

III СРПСКИ ЈЕЗИК

СУБОТА

07.10.2017.

у 1500

2 часа

 

С. Калић

III МАТЕМАТИКА

СУБОТА

07.10.2017.

у 1200

2 часа

 

С.Бабић

III ЕНЕРГЕТСКА ПОСТРОЈЕЊА

СУБОТА

14.10.2017.

у 1000

2 часа

 

Љ.Јовичић

                     IV

      (ТМЕ,МТКК,ТО)

СРПСКИ ЈЕЗИК

СУБОТА

07.10.2017.

у 1200

4 часа

 

 

 

     С. Калић

IV

(ТМЕ,МТКК,ТО)

МАТЕМАТИКА

СУБОТА

07.10.2017.

у 800

4 часа

 

 

      С.Бабић

IV

ТМЕ

ЕНЕРГЕТСКИ ПРОЦЕСИ

СУБОТА

14.10.2017.

у 1200

4 часа

 

Љ.Јовичић

IV

ТО

ОПТИКА НАОЧАРА

СУБОТА

14.10.2017.

у 1200

4 часа

 

М.Кнежевић

IV

МТКК

МОДЕЛИРАЊЕ МАШИНСКИХ ЕЛЕМЕНАТА И КОНСТРУКЦИЈА

СУБОТА

14.10.2017.

у 900

4 часа

НЕДЕЉА

15.10.2017.

у 900

4 часа

Д.Димитров

ПЕТИ СТЕПЕН –СПЕЦИЈАЛИСТА
ПРЕДМЕТ ДАТУМ / ВРЕМЕ Професор

ХИДРАУЛИЧНЕ,

ПНЕУМАТСКИ

И ЕЛЕКТРИЧНЕ

КОМПОНЕНТЕ

СУБОТА

14.10.2017.

у 900

5 часова

 

М.Лалић

     Kooрдинатор за образовање одраслих

Самир Хоџић

Самир Хоџић