logo orginal
rcoo logo

Техничка школа "Нови Београд"
Омладинских бригада 25
11070 Нови Београд
телефон: 011/2164-231

Priprema učenika za regionalno takmičenje iz Modeliranja mašinskih elemenata i konstrukcija

1.Prenosnik ekcentričnog kretanja

2.Motor sa centrifugalnim ventilatorom

[video:http://www.youtube.com/watch?v=HSKee3RHEMQ 480x320]

3. Koturača sa kukom 

Rasklopljen prikaz koturače

4. Kulisni mehanizam

Kretanje kulisnog mehanizma

[video:http://www.youtube.com/watch?v=fodyG2y3hFM 480x380]

 

5.Mehanizam sa konusnim zupčanicima

6. Nosač alata rendisaljke

7.Reduktor

[video:http://www.youtube.com/watch?v=SzDwSdlqlvg 480x320]

8. Reduktor sa kosim zupcima

 

[video:http://www.youtube.com/watch?v=UCgRBtIRB_E 480x320]

9. Klipovi i klipnjače zvezdastog motora


10.Pumpa za benzin

11.Separator

12.Difuzor

13.Klipni mehanizam

14.Kulisni mehanizam

15. Otvarač za flaše

[video:http://www.youtube.com/watch?v=Gb0-mXSNeto 480x320]

Posle školskog takmičenja na kome je zadatak bio Anemometar - modeliranje i izrada tehničke dokumentacije određeno je 5 učenika za pripremnu nastavu prema rang listi.

1. Veljković Miroslav

2.Cimeša Milenko

3.Milenković Marko

4.Romić Neven

5. Pantelić Dragan

Pripremnu nastavu drži subotom od 9h30 - 13h30 Snežana Milovanović i Katarina Svrkota.

U okviru te pripreme 1h učenike priprema za teorijski deo takmičenja iz mašinskih elemenata Žderić Miroslav.

 

social media button generator

logo

Ко је на мрежи: 82 гостију и нема пријављених чланова

Актуелна дешавања

КОНСУЛТАЦИЈЕ ЗА ОКТОБАРСКИ РОК 2017/2018.

ВАНРЕДНИ УЧЕНИЦИ

КОНСУЛТАЦИЈЕ ЗА ОКТОБАРСКИ РОК 2017/2018.

РАЗРЕД ПРЕДМЕТ ДАТУМ / ВРЕМЕ Професор

I

доквалификација за

IV степен

ХЕМИЈА

УТОРАК

03.10.2017.

у 800

2 часа

 

С. Стојановић

 

I и II

доквалификација за

IV степен

БИОЛОГИЈА

ЧЕТВРТАК

05.10.2017.

у 1200

2 часа

 

 

С.Јоксимовић

I

доквалификација за

IV степен

ФИЗИКА

СУБОТА

14.10.2017.

у 1000

2 часа

 

М.Кнежевић

III СРПСКИ ЈЕЗИК

СУБОТА

07.10.2017.

у 1500

2 часа

 

С. Калић

III МАТЕМАТИКА

СУБОТА

07.10.2017.

у 1200

2 часа

 

С.Бабић

III ЕНЕРГЕТСКА ПОСТРОЈЕЊА

СУБОТА

14.10.2017.

у 1000

2 часа

 

Љ.Јовичић

                     IV

      (ТМЕ,МТКК,ТО)

СРПСКИ ЈЕЗИК

СУБОТА

07.10.2017.

у 1200

4 часа

 

 

 

     С. Калић

IV

(ТМЕ,МТКК,ТО)

МАТЕМАТИКА

СУБОТА

07.10.2017.

у 800

4 часа

 

 

      С.Бабић

IV

ТМЕ

ЕНЕРГЕТСКИ ПРОЦЕСИ

СУБОТА

14.10.2017.

у 1200

4 часа

 

Љ.Јовичић

IV

ТО

ОПТИКА НАОЧАРА

СУБОТА

14.10.2017.

у 1200

4 часа

 

М.Кнежевић

IV

МТКК

МОДЕЛИРАЊЕ МАШИНСКИХ ЕЛЕМЕНАТА И КОНСТРУКЦИЈА

СУБОТА

14.10.2017.

у 900

4 часа

НЕДЕЉА

15.10.2017.

у 900

4 часа

Д.Димитров

ПЕТИ СТЕПЕН –СПЕЦИЈАЛИСТА
ПРЕДМЕТ ДАТУМ / ВРЕМЕ Професор

ХИДРАУЛИЧНЕ,

ПНЕУМАТСКИ

И ЕЛЕКТРИЧНЕ

КОМПОНЕНТЕ

СУБОТА

14.10.2017.

у 900

5 часова

 

М.Лалић

     Kooрдинатор за образовање одраслих

Самир Хоџић

Самир Хоџић